jankohrasko.sk

Rádio Janko Hraško je online rádio jediné na Slovensku zamerané na slovenský folklór. Okrem rádia združuje aj webový portál a televíziu Janko Hraško. Rádio vysiela od roku 2007 ako súkromná nekomerčná rozhlasová stanica. Rádio bolo založené neziskovou organizáciou Folklór bez hraníc. Vysielanie rádia Janko Hraško pozostá z moderovaného vysielania, živých folklórnych prenosov z festivalov či koncertov. Rádio Janko Hraško sa zameriava na poslucháča milujúceho folklór a folklórnu hudbu.

Súkromné nekomerčné internetové Rádio Janko Hraško bolo súčasťou portálu JankoHraško.sk – studnica slovenského folklóru, ktorý bol založený neziskovým občianskym združením Folklór bez hraníc z Malaciek 21.marca 2007, symbolicky v prvý jarný deň roka. Portál bol určený milovníkom slovenského folklóru a jeho cieľom bolo poskytovať aktuálne informácie o folklórnych podujatiach a pomôcť propagácii a prezentácii všetkého, čo súvisí s folklórom, t.j. tancom, spevom, hudbou, nástrojmi, krojmi, osobnosťami, zvykmi a obyčajmi.

Do melódií známej ľudovej hudby bolo možné sa započúvať aj na internetovej stránke www.jankohrasko.sk. K obľúbeným reláciám patrí napr. Kraje slovenské s výberom pesničiek interpretov z Východného, Stredného a Západného Slovenska, Zahrajte mi hudci, v ktorej poslucháči môžu prekvapiť priateľov alebo blízkych nahratým želaním a venovaním obľúbenej pesničky, či Folklórne zvesti s prehľadom aktuálnych folklórnych podujatí na Slovensku a v zahraničí. Okrem toho ročne odvysiela živé prenosy z približne 18 veľkých folklórnych podujatí po celom Slovensku a zo zahraničia.