jankohrasko.sk

Slovensko je domovom niektorých z najkrajších lyžiarskych stredísk v strednej Európe. Pre milovníkov zimných radovánok je to raj na Zemi, kde sa stretávajú vášne lyžovania, panoramatické výhľady a pohostinná atmosféra.

Jasná Nízke Tatry

Stredisko Jasná Nízke Tatry, ležiace v údolí Demänovskej doliny, je jedným z najväčších a najpopulárnejších lyžiarskych stredísk na Slovensku. S rozsiahlymi lyžiarskymi traťami, modernými lanovkami a nadštandardnými zariadeniami je to miesto, kde si môžete užiť lyžovačku s rodinou alebo priateľmi v dokonalej zimnej idylke.

Tatranská Lomnica

Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica, s panoramatickými výhľadmi na Vysoké Tatry, je synonymom pre luxusné lyžovanie a nezabudnuteľné zážitky. S pôsobivými zjazdovkami rôznej obtiažnosti a modernými zariadeniami, vrátane najdlhšej lanovky na Slovensku, je to miesto, kde si môžete užiť dokonalý lyžiarsky pobyt.

Donovaly

Stredisko Donovaly je zasa zárukou zábavy a pohody pre všetkých lyžiarov a snowboardistov. S rozmanitými zjazdovkami, parkom pre snowboardistov a príjemnou horskou atmosférou je to ideálne miesto pre rodinnú dovolenku alebo výlet so skupinou priateľov.

Vyšné Ružbachy

Vyšné Ružbachy nie sú len o liečivých minerálnych prameňoch a relaxačných kúpeľoch, ale aj o kvalitnom lyžovaní v malebnom horskom prostredí. S krásnymi zjazdovkami a príjemnou atmosférou sú Vyšné Ružbachy ideálnym miestom pre lyžovačku s pridanou hodnotou.

Tipy na ďalšie aktivity

  • Bežkovanie – Slovensko má rozsiahlu sieť bežeckých tratí pre všetky úrovne.
  • Sánkovanie – Mnoho lyžiarskych stredísk ponúka aj sánkarské trate pre deti aj dospelých.
  • Korčuľovanie – V mnohých mestách a obciach nájdete ľadové plochy na korčuľovanie.
  • Zimná turistika – Zimná turistika je skvelý spôsob, ako si užiť krásu slovenskej prírody

 

Lyžiarske strediská na Slovensku ponúkajú kombináciu krásy horskej prírody, vynikajúcich lyžiarskych tratí a pohostinnosti miestnych obyvateľov. S rozmanitými možnosťami pre lyžovanie, snowboarding a ďalšie zimné aktivity sú Slovenské lyžiarske strediská ideálnym miestom pre dovolenku, ktorá zanechá nezabudnuteľné spomienky.