jankohrasko.sk

Slovensko, malá krajina v srdci Európy, je domovom niektorých z najkrásnejších jazier a jazierok na svete. Tieto prírodné poklady sú skutočnými klenotmi Slovenska a ponúkajú návštevníkom jedinečné zážitky v nezameniteľnom prostredí. Poďme sa spoločne pozrieť na niektoré z nich a objaviť, prečo sú také špeciálne.

Štrbské Pleso – klenot Vysokých Tatier

Štrbské Pleso je jedným z najkrajších horských jazier v Tatrách. Svojou tyrkysovou vodou, ktorá odráža okolité vrcholy, pôsobí ako skutočný klenot. Je to miesto, kde si môžete vychutnať nádherný výhľad na Kriváň a ďalšie tatranské vrcholy. Okolie jazera ponúka výborné turistické trasy a v zime je tu rajom pre lyžiarov.

Zdroj: turisticky.sk

Zemplínska Šírava – slovenské more

Ak preferujete väčšie vodné útvary, nezmeškajte Zemplínsku Šíravu, známu aj ako “slovenské more.” Je to najväčšia vodná nádrž na Slovensku a ponúka širokú škálu vodných športov. Môžete sa tu vydať na windsurfing, plachtenie alebo jednoducho len relaxovať na jeho brehu a kúpať sa počas teplých letných dní.

Štrkovec – oáza v Bratislave

Pre tých, ktorí majú radi mestské prostredie, je Štrkovec v Bratislave skvelou voľbou. Nachádza sa len kúsok od centra hlavného mesta a je obľúbeným miestom na oddych a prechádzky. Môžete si tu prenajať loďku a preplaviť sa po jazere, sledovať vtáky alebo jednoducho relaxovať pri jeho pokojných vodách.

Morské Oko – tajomstvo v Tatrách

Jazero Morské Oko je jedným z najhlbších jazier na Slovensku a nachádza sa v Tatrách. Jeho povestná tyrkysová farba a okolité strmé steny robia z tohto miesta skutočný klenot. Prejdite sa okolo jazera a cítiť sa budete, akoby ste sa ocitli v rozprávke.

Kráter – pokojné miesto

Jazero Kráter v Rajeckej Lesnej je malým, no o to krajším miestom na relaxáciu. Je obklopené lesmi a ponúka pokojné vody, ktoré vás uvoľnia. Je ideálnym miestom na kúpanie, rybolov a pikniky. Tu si môžete naozaj oddýchnuť od ruchu mesta.

 

Krásy slovenských jazier a jazierok sú nekonečné a každé z nich má svoje jedinečné čaro. Bez ohľadu na to, či uprednostňujete vysokohorské jazerá s nádhernými výhľadmi, veľké vodné nádrže pre aktívne vodné športy alebo malé jazierka v pokojnom prostredí prírody, Slovensko má čo ponúknuť. Príďte a objavte tieto prírodné poklady, ktoré vás určite očaria.