jankohrasko.sk

Dovolenka s deťmi je nevyčerpateľná téma. Niektorí rodičia nemajú problém zobrať svoje ratolesti do sveta už v útlom veku. Iní sa zase rozhodnú prvé roky počkať a užívať si domáce pohodlie. Neexistuje správna odpoveď či cestovať alebo necestovať s bábätkom. Každé dieťa je iné a má odlišné potreby. Čo tak vyskúšať strednú cestu a vydať sa na dovolenku s bábätkom po Slovensku? Prečítajte si naše tipy na atrakcie v Tatranskej Lomnici, ktoré môžete absolvovať aj s drobcom v kočíku či nosiči.

Atrakcie v Tatranskej Lomnici

Tatranská Lomnica je malebné horské stredisko nachádzajúce sa v srdci Vysokých Tatier. Je obľúbenou destináciou pre rodiny s malými deťmi, keďže v okolí je množstvo atrakcií vhodných pre bábätká a batoľatá. Tu sú niektoré z top atrakcií v Tatranskej Lomnici, ktoré by ste mali navštíviť počas dovolenky na Slovensku s bábätkom.

V prvom rade nesmie chýbať Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica. Hoci je v zimných mesiacoch známe predovšetkým lyžovaním a snowboardovaním, v lete ponúka množstvo aktivít pre rodiny. Vyvezte sa pozemnou lanovkou na Skalnaté Pleso. Toto horské pleso s úchvatnými výhľadmi na okolité štíty vás dostane. Môžete sa odtiaľ vydať na túru s bábätkom v nosiči a užiť si čerstvý horský vzduch.

Všetky deti milujú zvieratká! Pýtate sa kam za zvieratkami ísť? Veľkým lákadlom pre rodiny je Tatranský zvierací park, ktorý sa nachádza len kúsok od Tatranskej Lomnice. Tu môžete vidieť rôzne zvieratká, ktoré sú súčasťou Tatier, vrátane medveďov, vlkov, rysov a kamzíkov. Vaše dieťa sa bude iste tešiť, že vidí všetky zvieratká zblízka.

Ak chcete relaxovať, prejdite sa po krásnej Botanickej záhrade v Tatranskej Lomnici. V tejto záhrade nájdete širokú škálu rastlín z Tatier a iných horských oblastí, ako aj malé jazierko s rybami a iným vodným životom. Je to skvelé miesto, kde môžete vziať svoje dieťa na pokojnú prechádzku a vychutnať si prírodné krásy tejto oblasti. Pozor, Botanická záhrada je však otvorená iba od mája do septembra.

Otváracie hodiny (otvorené denne):

20.05. – 31.08. 09:00 – 17:00

01.09. – 18.09. 09:00 – 15:00

Ak hľadáte aktívnejšie dobrodružstvo, zvážte túru po niektorej z množstva tatranských trás. Tie sú dobre značené a sú odstupňované od jednoduchých až po náročné. Môžete si teda vybrať túru vhodnú pre vás, aj vaše bábätko. Po ceste dávajte pozor na miestnu zver, ako sú svišť, jelene a vtáky.

Oddych a zábava vo vode

Na záver sa za trochou vnútornej zábavy vydajte do aquaparku AquaCity Poprad. Tento vodný svet ponúka vnútorné a vonkajšie bazény, tobogány a ďalšie atrakcie, ktoré určite zabavia vaše dieťa. K dispozícii je dokonca aj špeciálna časť len pre bábätká, dojčatá a batoľatá, doplnená o plytké bazény a vodné hračky. Hotový raj pre tých najmenších.

Na záver, Tatranská Lomnica je výbornou destináciou pre rodiny s malými deťmi. V okolí je množstvo atrakcií vhodných pre bábätká a batoľatá – cez turistiku, miesto, kam môžu ísť za zvieratkami až po botanickú záhradu. A ak hľadáte ešte viac aktivít, je tu množstvo turistických chodníkov a iných vonkajších dobrodružstiev. Nebojte sa zobrať svoje bábätko na dovolenku na Slovensku. Verte, že si spoločne strávený čas užijete vy aj váš malý poklad.