jankohrasko.sk

S narastajúcou teplotou a krajším počasím, narastá aj chuť tráviť čas vonku. Čo sa však dá aktuálne robiť počas leta? V tomto článku si ukážeme niektoré obľúbené jarné aktivity, ktoré môžete vykonávať sami alebo aj s partiou kamarátov.

Cyklistika

Cyklistika a cykloturistika patrí k najobľúbenejším aktivitám s príchodom leta a teplejšieho počasia. S bicyklom sa viete veľmi rýchlo dopraviť takmer kamkoľvek a vychutnať si okolitú prírodu alebo pamiatky v iných mestách. Pre náročnejších cyklistov tu existujú rôzne preteky a cyklistické závody, prípadne skupinové túry, ktoré sa častokrát organizujú práve na jar a v teplejších mesiacoch.

Na cyklotúru môžete ísť s akýkoľvek bicyklom od Orbea bicyklov, cez KTM bicykle až po Cannondale bicykle. Bohatý výber nájdete napríklad v e-shope www.velocity.sk

Ak sa rozhodnete ísť na nejakú cyklotúru, nezabudnite najmä na ochranné prvky ako je prilba.

Beh, chôdza, prechádzky

Ak nemáte bicykel alebo nemáte radi cykloturistiku, môžete vyskúšať jednoduchú chôdzu, prechádzky alebo beh. Na prechádzku môžete ísť sami, vo dvojici alebo aj s partiou kamarátov.

Ak patríte k aktívnejším typom, môžete sa zapojiť do nejakej bežeckej súťaže alebo si odbehnúť maratón. Nezabúdajte však na vhodnú bežeckú obuv.

Práce na záhrade

Teplejšie počasie je ideálne na začatie prác na záhrade. Môžete odstraňovať burinu, zasiať nové rastliny a plodiny, zasadiť nové kvety, zeleninu, … Pri výbere rastlín nezabúdajte zvoliť tie, ktoré sa hodia do vašej záhrady (veľkosťou, na základe tieňa, …). Dajte si zároveň pozor na starostlivosť o rastliny. Každá rastlina si vyžaduje inú starostlivosť.

Určite sa však nevyhnete pravidelného zalievaniu, hnojeniu a orezávaniu rastlín.

Plávanie

Plávanie patrí taktiež k vhodným aktivitám, najmä ak teploty výraznejšie narastú. Je to skvelé kardiovaskulárne cvičenie, ktoré je vhodné aj na budovanie vašich svalov. Táto aktivita je vhodná pre všetky vekové kategórie, od úplne najmenších detí až po starších ľudí.